Filozofie projektu Living Showroom

návrh interiéruLiving Showroom je unikátní koncept prezentace možností moderního bydlení. Za pomocí architektů je málo využívaný, často opuštěný nebytový prostor přeměněn na moderní malometrážní byt. Architekti ve spolupráci s výrobci bytového vybavení pomáhají oživit nevyužitá místa v atraktivních lokalitách měst. Architekt získá příležitost pracovat na obnově neobvyklého místa, dát mu zcela novou podobu. Majitel prostoru získá dodatečný příjem z krátkodobých pronájmů ubytovaných hostů. Iniciátoři projektu Living Showroom pomohou zajistit marketing a přísun ubytovaných hostů.

Pro návštěvníky přináší pobyt nebo prohlídka designu interiéru inspiraci pro řešení vlastního bydlení. A pro výrobce bytového vybavení nebo bytových doplňků zase zajímavou příležitost prezentovat své výrobky v reálném bytě, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet moderní bydlení na vlastní kůži.

"Osobně projekt hodnotím jako velmi záslužný a významný. Living showroom v sobě vhodně snoubí odpovědi na mnoho naléhavých otázek současného života - jak být originální, ekologický, úsporný a hospodárný, uspokojit své estetické požadavky - a přesto se těmito faktory necítit omezený a limitovaný. Prostory i zdroje ubývají a inspiraci, jak lépe a radostněji využít v praxi to, co je již k dispozici, uvítají jistě nejen mladí lidé. A příležitost vyzkoušet si vše na vlastní kůži a smysly bude, domnívám se, všemi vysoce ceněna,"
Petr Ivanov, ředitel festivalu Architecture Week Praha.


Chytrý návrh interiéru

Projekt Living Showroom je možné zrealizovat i v prostorech, které se mohou zdát pro mnohé neobyvatelné. Malé garsonky, nevyužívané půdní prostory, skladištní haly – i tam se dá bydlet moderně a útulně. Stačí trocha důvtipu a zkušeností. Obzvláště v malém prostoru je nutné design interiéru dobře promyslet. Projekty Living Showroomů jsou vždy realizovány týmem zkušených architektů a inženýrů.

Vybavení showroomů by mělo odpovídat současným trendům v architektuře. Proto dochází k obměňování interiéru po dvou letech provozu. Díky systému obměňování jsou tak Living Showroomy stále atraktivní pro veřejnost a současně dochází k minimu poruch. Jednotlivé výrobky si lze nejen vyzkoušet, ale i zakoupit.

Kvalitní výrobky z EU

Interiérové vybavení Living showroomů je realizováno převážně z výrobků našich partnerů (prolink na Partneři/ dodavatelé). Síť partnerů je vybírána s ohledem na kvalitu produktů, dobré jméno společnosti a přátelské jednání. Portfolio našich dodavatelů tvoří jak renomovaní čeští, tak i zahraniční dodavatelé.

Síť partnerů neustále rozšiřujeme, pokud patříte mezi prodejce elektroniky, nábytku či jiného interiérového vybavení a náš projekt Vás zaujal, oslovte nás. Rádi se s Vámi sejdeme, představíme Vám koncept Living showroom detailněji a seznámíme Vás s výhledem do budoucna.

Moderní bydlení s finanční návratností

Přestože je podstatou Living Showroomů převážně moderní vybavení, novinky na trhu a originální design, potřeba finančních prostředků je minimalizována. Living showroomy mají síť spřátelených dodavatelů interiérového a elektronického vybavení, kteří své produkty nabízejí za zvýhodněné ceny. Jejich odměnou je propagace těchto produktů moderního bydlení díky návštěvám veřejnosti v showroomech. Navíc living showroom po jeho otevření začíná vydělávat sám na sebe. Veškeré počáteční náklady jsou tak postupně spláceny z provozu. Otevřete si i vy svůj Living Showroom.


Energetická třída A, příp. B

Projekty Living showroomů jsou energeticky úsporné, jsou realizovány jen v energetických třídách A nebo B (dle vyhlášky č. 148/2007 Sb). Minimalizují tak náklady nutné na vytápění, jsou šetrnější k životnímu prostředí a jsou proto i více ceněné.

Energetická třída A

= mimořádně úsporná
- měrná spotřeba energie 0 – 50 kWh/m2 a rok
- zdroj tepla na vytápění je tepelné čerpadlo vzduch – voda v kombinaci s podlahovým vytápěním
- převážně zateplené obvodové stěny, okna mají nižší součinitel prostupu tepla, kvalitnější rámy oken atd.Energetická třída B

= úsporná
- měrná spotřeba energie 51 - 97 kWh/m2 a rok
- převážně zateplené obvodové stěny, okna mají nižší součinitel prostupu tepla, kvalitnější rámy oken atd.